Przejdź do treści

O Akademii

Nazwa

„Funinio” mimo, że pisane i czytane jest łącznie, to aby zrozumieć genezę tej nazwy, trzeba rozdzielić ją na dwa osobne człony.

„Fun” jako bardzo popularne słowo w języku angielskim oznacza nic innego jak zabawę. Jednym z głównych założeń naszej Akademii jest nauczanie gry w piłkę nożną, zapewniając przy tym wspomnianą świetną zabawę. Dlaczego ? O tym przeczytajcie w zakładce „filozofia szkolenia”

„Ninio”, a właściwie zachowując pisownię hiszpańską – niño, to przekładając na nasz język ojczysty „dziecko”. Jak nie trudno się domyślić, ideą Akademii jest szkolenie dzieci i młodzieży, co sprawia, że nazwa staje się spójna.

Autorem jednoczłonowej nazwy w takiej postaci, jest jednak niemiecki Trener, Horst Wein. To właśnie on napisał książkę opisującą rewolucyjną metodę szkolenia jaką jest Funinio i zatytuował ją taką nazwą. My, zainspirowani pracą i wizją niemieckiego szkoleniowca, postanowiliśmy uhonorować jego metody, stawiając je jako szyld naszej Akademii.


Maskotka

Maskotką, a zarazem patronem naszej Akademii jest nie kto inny jak kogut. Jego imię jest ściśle związane z naszą nazwą. Kogut często pojawia się na treningach naszych najmłodszych grup, a aby zwrócić jego uwagę, wystarczy mówić do niego – Funio !

Herb

Symbole zwierząt często pojawiają się na herbach klubów piłkarskich. Dotyczy to także symbolu koguta. Najbardziej znaną drużyną klubową, która używa tego symbolu i od którego to symbolu pochodzi przydomek zespołu to oczywiście Tottenham. Londyński zespół 2 razy zdobył mistrzostwo Anglii, 8 razy Puchar Anglii, zwyciężył także dwukrotnie w rozgrywkach o Puchar UEFA oraz raz w Pucharze Zdobywców Pucharów. Ale również mniejsze kluby zawierają w swoim herbie taki symbol. I tak dotyczy to włoskiego klubu AS Bari, przez wiele jak grającego w Seria A, a obecnie (po reaktywacji) tułającego się po niższych ligach, jak również grającego w regionalnej lidze włoskiego klubu ASD Asti. Symbol znajdziemy także w pozaeuropejskich klubach piłkarskich. Używa go argentyński drugoligowy Club Deportivo z miasta Morón, a używał nieistniejący już Club Social y Deportivo, będący gwatemalskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Zacapa.

Kogut spogląda również z herbu Funinio …